Centar je izašao sa kvalitetnom ponudom stručnog usavršavanja

Na inicijativu Aktiva profesora italijanskog jezika iz Kruševca, realizovan je seminar: "Testiranje i evaluacija u nastavi italijanskog jezika",Kataloški broj 832.

Seminaru su prisustvovali profesori iz Kraljeva, Trstenika, Čačka, Pirota, Niša i Kruševca.

Autori i realizatori: Julijana Vučo, Katarina Zavišin.

Opšti cilјevi: Da se nastavnicima skrene pažnja na neophodnost razvoja procesa testiranja i evaluacije koji treba da bude u funkciji razvoja jezičkih veština učenika.

Seminar koji uvek izaziva veliku pažnju i zainteresovanost jeste seminar: "Kompetentan nastavnik motivisan učenik", kataloški broj 520.

Seminar je realizovan za profesore kruševačke Gimnazije.

Autori i realizatori: Svetlana Aleksić, Jelica Dimić, Marija Vasić, Snežana Rajković.

Opšti cilјevi: Unaprediti kompetencije nastavnika i stručnih saradnika za motivaciju učenika.