Podrška osiguranju kvaliteta sistema završnih ispita na nacionalnom nivou u osnovnim i srednjim školama

Cilj ovog projekta je podrška razvoju savremenog obrazovnog sistema u Srbiji, koji će efikasnije doprinositi ekonomskom razvoju u skladu sa politikom Evropske unije iznetoj u Lisabonskoj strategiji.

Konkretne aktivnosti biće usmerene na uspostavljanje i sprovođenjenje sistema za osiguranje kvaliteta opšteg i stručnog znanja.

Osnovni prioritet biće razvoj sistema završnih ispita na nacionalnom nivou i jačanje kapaciteta Ministarstva prosvete i drugih institucija relevaqntnih za sprovođenje ovog sistema.

Projektni tim u realizaciji aktivnosti blisko sarađuje sa Ministarstvom prosvete, Zavodom za vrednovanje kvaliteta obrazovanja i vaspitanja i Centrom za stručno usavršavanje obrazovanje i obrazovanje odraslih u okviru Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja.

Centar je danas, pružio gostoprimstvo predstavnicima izabranih škola iz Pomoravskog, Braničevskog, Borskog, Zaječarskog i Rasinskog upravnog okruga.