Realizovana radionica pod nazivom ''La geografia dell'Italia''

Druga radionica italijanskog jezika i kulture, pod nazivom ''La geografia dell'Italia'', održala se u prostorijama Centra za stručno usavršavanje Kruševac, 19.11.2022. godine.

20221119

Učenici su na radionici imali prilike da se upoznaju sa geografskim pojmovima Italije (planinama, rekama, jezerima, morima, vulkanima, regijama u Italiji, važnijim gradovima), da pevaju pesmicu na italijanskom jeziku o italijanskim regijama, da rešavaju pitanja iz kviza o Italiji, da speluju svoje ime uz pomoć naziva italijanskih gradova.

Radionicu je organizovao Aktiv nastavnika italijanskog jezika, a polaznici su bili učenici nižih razreda osnovnih škola u Kruševcu.

Realizatorke su bile: Danijela Dević, prof. italijanskog jezika u Gimnaziji, Aleksandra Tomić, nast. italijanskog jezika u OŠ ''Stanislav Binički'', Una Tripunović, učenica prirodno-matematičkog smera u Gimnaziji.