Uručene nagrade najboljim učesnicima Svetosavskog literarnog konkursa

Centar za stručno usavršavanje Kruševac u saradnji sa Podružnicom društva profesora srpskog jezika i književnosti Rasinskog okruga tradicionalno, svake godine raspisuje Svetosavski literarni konkurs. Učenici osnovnih škola mogli su da odaberu jednu od ponuđenih tema:

• „Sveti Sava nam ukazuje na put dobrote i obrazovanja“
  • „Moj doživlјaj lika i dela Svetog Save“

Za učenike srednjih škola bile su predviđene sledeće teme:

• „Sveti Sava - duhovna  zadužbina našeg naroda“
  • „Put Svetog Save -  put večnosti i opstanka“

kom

Komisija koju su činile: Bilјana Gajić, Tamara Nenadić, Dragana Banjac i mr Dušica Dobrodolac, u svojstvu predsednice, zasedala je u Centru za stručno usavršavanje uz pridržavanje svih propisanih bezbednosnih mera i preporuka za sprečavanje zarazne bolesti Kovid-19. Ove godine učenici su bili produktivniji. Broj prispelih radova iznosio je preko 20, iz svih kruševačkih škola. Komisija uopšte nije imala lak zadatak, i nakon većanja donela je jednoglasnu odluku u pogledu ocene kandidata.

Nagradu su osvojili u kategoriji osnovnih škola:

• Nina Miloradović, OŠ "Stanislav Binički", Jasika, za osvojeno I mesto
  • Emilija Matić, OŠ "Stanislav Binički", Jasika, za osvojeno II mesto
  • Maša Milјković, OŠ "Vuk Karadžić" Kruševac, za osvojeno III mesto
  • Vera Velјković, OŠ "Jovan Popović", Kruševac, za osvojeno III mesto

u kategoriji srednjih škola:

• Teodora Erić, Gimnazija, Kruševac, za osvojeno I mesto
  • Ana Marjanović, Gimnazija, Kruševac, za osvojeno II mesto
  • Marija Jolić, Hemijsko-tehnološka škola, Kruševac, za osvojeno III mesto

gim

Ovom prilikom, predstavnici gradske uprave: Jelena Todorović, pomoćnica gradonačelnika za društvene delatnosti i Vladimir Petrović, pomoćnik gradonačelnika za omladinu i sport i v.d. direktora CSU Kruševac, Nikola Džugurdić, posetili su kruševačku Gimnaziju, gde je uz prisustvo direktorke Bilјane Dačić i nagrađenih učenika upriličena svečana ceremonija uručenja nagrada i čitanje nagrađenih radova.