Održana IV Bazična buka za program Profesionalne orijentacije

U CSU Kruševac  je u periodu od 20-22.09.2013. god. održana IV Bazična buka za program Profesionalne orijentacije, u okviru Projekta ''Profesionalna orijentacija u Srbiji'' koji od 2011. god sprovodi Nemačka organizacija za medjunarodnu saradnju (GIZ) u saradnji sa Ministrastvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministarstvom omladine i sporta Republike Srbije.

giz

Trodnevnoj obuci prisustvovali su timovi za profesionalnu orijentaciju iz 11 osnovnih škola, od kojih je 9 sa teritorije Rasinskog okruga, i dve sa teritorije Pomoravskog okruga.

Voditeljke seminara su bile: Vesna Ostojić i Snežana Vasiljević.

Zaključno sa ovom Obukom su sve škole sa teritorije Školske uprave Kruševac, uključujući i njena dva prosvetna savetnika, ojačane za sprovodjenje programa profesionalne orijentacije, u skladu sa novim Zakonom o osnovama sistema obrazovanja i vaspitanja.