Konferencija o posebnim obrazovnim potrebama i inkluzivnom obrazovanju

CSU Krusevac, kao član Mreze RC/CSU je 7. juna 2013. direktno je iz Sava Centra, prenosio putem video linka, Konferenciju o posebnim obrazovnim potrebama i inkluzivnom obrazovanju u organizaciji Britanskog saveta (British Council).

bc

Centar se odlučio, da na ovaj način, omogući i proširi ponudu stručnog usavršavanja.

Predavači iz Velike Britanije koji imaju veliko iskustvo u ovoj oblasti, preneli su svoja iskustva i ponudili praktične savete i rešenja koja se mogu primeniti u učionici. Govorili su o regulativama i praksi Velike Britanije, izazovima koji stoje pred nastavnicima, ali i donosiocima odluka.

Fokus je stavljen na teme kao što je disleksija, ADHD. Takođe, posebna pažnja poklonjena je na izazovima koje inkluzivna učionica nosi sa sobom.

Na početku Konferencije, u svom uvodnom govoru, prisutnima se obratio Tony O'Brien, Director Western Balkans, British Council.

U nastavku skupa svoja izlaganja imali su:

• Snеžana Vuković, Ministry of Education
  • Phil Dexter, English language Teacher Development Adviser, British Council

Rad Konferencije nastavljen je okviru planarnog i radioničarskog dela programa:

• Plenary I: David Crabtree

General introduction to inclusive learning: UK Policy overview

• Plenary II: Marie Delaney

Dealing with students with challenging behaviour: how can we understand and support students with challenging behaviour in our classes?

• Workshop I: David Crabtree

Dyslexia, an exploration of the underlying causes

• Workshop III: Phil Dexter

Creating an inclusive classroom in practice

• Workshop II: Marie Delaney

ADHD - is this a myth or a reality?