Gosti iz Francuske, Poljske i Turske na razmeni iskustva i prakse

U okviru međunarodnog KA229 Erazmus + projekta strateškog partnerstva "Biti Evropljanin - razmena iskustava i prakse, na kome kao partnerska škola učestvuje OŠ "Strahinja Popović" Dvorane, 12.10.2021. godine Centar za stručno usavršavanje Kruševac posetili su gosti iz Francuske, Poljske i Turske.

evrop

Cilј projekta je razmena  iskustava i dobrih praksi iz oblasti projektne nastave i upotrebe IKT alata u nastavi, kao i upoznavanje predstavnika škola partnerskih zemalјa sa kulturnim i istorijskim nasleđem naše zemlјe.

Realizovane su sledeće aktivnosti:

• Projektna nastava- (primeri dobre prakse)
  • Simulacija nastavnog plana u projektnoj nastavi (opis, cilјevi, ishodi, produkti…)
  • Radionica- Kreiranje plana projektne nastave povezanog sa kulturnim nasleđem zemalјa učesnica
  • Saveti i sugestije za uspešno podučavanje kroz projektnu nastavu
  • Prezentacija planova projektne nastave gostiju u vezi kulturno istorijskog nasleđa njihovih zemalјa
  • Upotreba IKT alata u projektnoj nastavi (primer dobre prakse)
  • Učenje kroz pojektnu nastavu na e Twinningu (primer dobre prakse)
  • Radionica - Upotreba IKT alata u projektnoj nastavi

Gostima je Centar za stručno usavršavanje predstavila savetnica za stručno usavršavanje i napredovanje, Irena Terzić.