Otkrivanje tajni vodenog Zmaja

Naučni klub pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac 18.12.2020. godine u okviru projekta "Tajne vodenog Zmaja – jezero Ćelije" realizuje završnu, treću po redu radionicu pod nazivom: "Ukroćeni Zmaj". Radionica obuhvata predstavlјanje radova učenika produkta projekata. Svaka grupa učenika i/ili škola predstavljaju svoje istraživanje i svoju maketu, demonstarciju ogleda, videozapis - simulaciju istraživanja jezera Ćelije.

dragon1

Usled epidemiološke sistuacije radionica se realizuje online, putem digitalnih platformi i korišćenjem veb alata. Radionica sadrži predstavlјanje istorijata jezera Ćelije, mera zaštite, predstavlјanje flore i faune i radova učenika.

dragon

Osnovni zadatak projekta je sticanje znanja neformalnim učenjem tako da učenici istraživanjem upoznaju istorijat jezera Ćelije, osnovne biološke karakteristike jezera i praktičnim  radom izvrše laboratorijska istraživanja i sve to dokumentuju video zapisima i prezentacijama. Projekat je u korelaciji sa više predmeta: biologija (ekologija, zoologija, botanika, ihtiologija), geografija, hemija, istorija, informatika. Glavni cilј projekat je popularizacija biologije.

Projekat se realizuje pod pokrovitelјstvom Centra za promociju nauke i Naučnog kluba pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac. Projekat su osmislile: Olivera Kolarić, profesor biologije, kao autor i Aleksandra Radomirović, profesor biologije, u kao koautor i saradnik na projektu.