Realizacijom interaktivnih radionica završen je Dečiji naučni festival: "Sa naukom na ti"

U Naučnom klubu Kruševac pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac 29.11.2019. godine, realizacijom interaktivnih radionica završen je Dečiji naučni festival: "Sa naukom na ti". Projekat Dečiji naučni festival "Sa naukom na ti" ima za zadatak popularizaciju nauke kod dece uzrasta predškolskog i osnovnoškolskog i da se deca na zanimljiv i interaktivan način upoznaju sa svetom nauke kroz igru, interaktivne radionice, predavanja i demonstracije.

IMG 0131

U Naučnom klubu Kruševac, u periodu od 25 do 30.11.2019. godine, učenici osnovnih škola sa teritorije grada Kruševca imali su priliku da vide sledeće radionice, predavanja i eksperimente:

• „Igre misli“
  • „Oblici relјefa – čudo prirode“
  • ”Kako je Sveti Sava pisao brojeve?“ (staroslovenski brojevi; kaligrafija)/
  • „Napravi zidni herbar – Bilјke moga kraja“
  • Mladi forenzičari „Tajna ćelije”
  • „Neuro nauka za početnike"
  • „Kako bilјka pije vodu i pigmentacija kod bilјaka
  • „Geološka i biološka evolucija Zemlјe
  • „Protist lab“
  • „Progovori – da vidim ko si“

IMG 0137

U subotu 30.11.2019. godine festival se seli na planinu Jastrebac gde je organizovan celodnevni boravak dece i u okviru festivala biće realizovane interaktivna predavanja i radionice:

• „Na krilima Jastrepca“
  • „Legende o Jastrepcu“
  • „Jesenji zidni herbar“
  • „Pronađi mi stanište“

Nosilac aktivnosti projekta je Udruženje biologa Kruševac sa autorom i koordinatorom projekta prof.biologije Oliverom Kolarić, a pokrovitelj budžetski fond Grada Kruševca kroz Lokalni akcioni plan za decu „Kruševac po meri dece“. Realizatorke projekta bile su: Olivera Kolarić, Sanja Mladenović, Daliborka Živković, Lidija Bjelica, Aleksandra Radomirović, Vilma Stanić, Danijela Valјarević. Partneri na projektu su Centar za stručno usavršavanje – Naučni klub Kruševac, OŠ „Jovan Popović“, OŠ „Strahinja Popović“ i PU „Nata Veljković“.