Realizovana radionica pod nazivom: „Staroslovenski brojevi – brojevi skriveni u slovima“

Naučni kluba pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac 21.11.2019. godine organizovao je radionicu pod nazivom: „Staroslovenski brojevi – brojevi skriveni u slovima“ za učenike i nastavnike područnog odelјenja OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ iz Kruševca.

IMG 0037

Učenici posredstvom radionice trebaju da dođu do odgovora na pitanja da li su se razlikovali brojevi starih Slovena od današnjih, da li brojevi imaju skriveno značenje, ko su matematičari pisci, kako izgledaju staroslovenski brojevi iz starih zapisa.

Realizatorka je bila Sanja Mladenović, prof.srpskog jezika i književnosti sa učenicima Mionom Petrović i Veljkom Kosjerom.