Organizovana obuka za programski jezik Python

U okviru zajedničkog projekta Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Zavoda za unapređivanje obrazovanja i vaspitanja u Centru za stručno usavršavanje Kruševac 12 i 13.10.2019. godine, uz podršku Školske uprave Kruševac organizovana je obuka nastavnika informatike 7. i 8. razreda osnovne škole i 2. razreda gimnazije zaposlenih u školama Rasinskog upravnog okruga za programski jezik Python.

IMG 20191012 094901

Radi implementacije u programima nastave i učenja predmeta Informatika i računarstvo u osnovnim školama i Računarstvo i informatika u gimnazijama, gde su ishodi učenja da učenici samostalno programiraju u tekstualnom programskom jeziku Python, iskazana je potreba da se nastavnici informatikeje dodatno obuče za kvalitetnu realizaciju ove nastavne teme i dosezanje predviđenih ishoda.

Ceo projekat je podržan od strane Fondacije Petlja koja je pripremila portal za učenje ovog programskog jezika, koji je javno dostupan na adresi https://petlja.org/.

Realizator obuke bio je Tošev Mladen, akreditovani predavač ZUOV.