Uručene svetosavske literarne nagrade

Centar za stručno usavršavanje Kruševac u saradnji sa Podružnicom društva profesora srpskog jezika i književnosti Rasinskog okruga tradicionalno je raspisao Svetosavski literarni konkurs za učenike osnovnih i srednjih škola grada Kruševca. Tim povodom CSU Kruševac je 25.01.2019. godine organizovao uručenje prigodnih nagrada.

DSCN1919

U prisustvu zamenice gradonačelnika Vesne Lazarević, pomoćnika gradonačelnika za omladinu i sport Predraga Milenkovića, učenika, njihovih roditelja, nastavnika i članova komisije, obratio se direktor CSU Kruševac Nenad Stanojević i ovom prilikom zahvalio učenicima na učešću u konkursu.

Dušica Dobrodolac, predsednik komisije govorila je o uticaju svetosavlja na očuvanje jezika, kulture i tradicije našega naroda, na jačanje naše državnosti. Navela je ovom prilikom, da napori svakog pojedinca učešćem u ovakvim manifestacijama vode izgradnji pravog sistema vrednosti.

Nagrade najboljim učenicima dodelila je zamenica gradonačelnika Vesna Lazarević. Teme su bile podeljene u dve kategorije i to za:

• učenike osnovnih škola grada Kruševca: „Sveti Sava moj duhovni putokaz“ i
  • učenike srednjih škola grada Kruševca: „Srpski manastiri, simboli svetosavlјa“

Komisija u sastavu: Sanja Mladenović, Marina Lukić, Milka Bačević, Dijana Cvetković Lazić i mr Dušica Dobrodolac pregledala je prispele radove i donela jednoglasnu odluku u pogledu ocene kandidata. Nagradu su osvojili,

u kategoriji osnovnih škola:

• Anđelija Marković, učenica VIII razreda, OŠ „Jovan Popović“, Kruševac, za osvojeno I mesto
  • Ržaničanin Ilija, učenik V razreda, OŠ ,,Sveti Sava“, Čitluk, izdvojeno odelјenje u Globoderu, za osvojeno II mesto
  • Uroš Lukić, učenik IV razreda, OŠ „Knez Lazar“, Veliki Kupci, područno odelјenje Majdevo, za osvojeno III mesto

u kategoriji srednjih škola:

• Jelena Milović, učenica IV razreda, „Gimnazija“ Kruševac za osvojeno I mesto
  • Anita Zdravković, učenica III razreda, „Medicinska škola“ Kruševac za osvojeno II mesto

Prvonagrađeni učenici iz obe kategorije pročitali su svoje radove.