Realizovan seminar sa temom: „Vrednovanje i praćenje ostvarenosti ishoda zasnovanim na kompetencijama u srednjim stručnim školama“

U Centru za stručno usavršavanje Kruševac 20.10.2018. godine realizovan je seminar sa temom: „Vrednovanje i praćenje ostvarenosti ishoda zasnovanim na kompetencijama u srednjim stručnim školama“ sa ciljem unapređivanja kompetencija nastavnika za planiranje i realizaciju nastave, praćenje i vrednovanje postignuća učenika u skladu sa ishodima.

Teme programa:

• Standardi - cilј ili sredstvo
  • Planiranje nastavnih aktivnosti u skladu sa ishodima
  • Realizacija nastavnih aktivnosti u skladu sa ishodima
  • Kreiranje instrumenata za praćenje i vrednovanje ostvarenosti ishoda
  • Kreiranje i primena kriterijuma ocenjivanja učenika

Seminar je organizovan u skladu sa potrebama realizacije Planova stručnog usavršavanja zaposlenih u Politehničkoj školi „Milutin Milanković“ Kruševac.

Autorke i realizatorke bile su: Aleksandra Miletić, Slađana Kaplarević i Slađana Đorđević.