Otvorena manifestacija „Nedelјa istraživača“

Povodom „Evropske noći istraživača“, za sve ljubitelje nauke Naučni klub pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac, uz podršku Centra za promociju nauke u periodu od 24 do 28.09.2018. godine organizuje manifestaciju „Nedelјa istraživača“.

ni

Evropska noć istraživača je događaj posvećen popularizaciji nauke i učenju kroz zabavu. Veliki broj eksperimenata, naučno-popularizovanih predavanja, aktivnosti za decu, naučnih kvizova i igara očekuje posetioce Naučnog kluba Kruševac.

ni5

Prvog dana uz prisustvo oko 400 učenika i nastavnika svih kruševačkih škola realizovane su sledeće radionice:

• „Putovanje u prošlost – arhaizmi i istorizmi“, relizator Sanja Mladenović
  • „Kaligrafija“, relizator Verica Sokolović
  •  „Korišćenje tradicionalnih prirodnih boja“, relizatorke Lidija Bjelica, Olivera Kolarić
  • „Forenzika“, relizatorke Vesna Živković, Olivera Kolarić

ni4

Noć evropskih istraživača se održava svake godine širom Evrope poslednjeg petka u septembru. Ove godine, Noć istraživača će se održati u petak 28. septembra u preko 250 gradova. Noć istraživača je podržana od strane Evropske komisije u okviru Marija Sklodovska-Kiri akcije, koji predstavlјa program Evropske unije za jačanje evropske istraživačke karijere .