Realizovan seminar pod nazivom: „Darovito dete u vrtiću – prepoznavanje i podsticanje darovitosti dece predškolskog uzrasta“

Centar za stručno usavršavanje Kruševac  16.06.2018. godine organizovao je seminar pod nazivom: „Darovito dete u vrtiću – prepoznavanje i podsticanje darovitosti dece predškolskog uzrasta“ za potrebe realizacije planova stručnog usavršavanja društva vaspitača predškolskih ustanova Rasinskog okruga.

Opšti cilјevi su:proširivanje znanja vaspitača o fenomenu darovitosti, prepoznavanju potencijalno darovite dece, senzibilizacija vaspitača na potrebe i mogućnosti darovite dece, sticanje znanja o osnovnim načelima i mogućnostima rada sa darovitom decom  u vrtiću.

Teme programa:

• Ko je darovito dete?;
  • Razvoj darovitosti,
  • Darovitost i porodica;
  • Kako prepoznati darovito dete predškolskog uzrasta;
  • Osobine i vaspitno-obrazovne potrebe darovite dece: različiti tipovi i nivoi darovitosti;
  • Osnovna načela i modeli rada sa darovitom decom predškolskog uzrasta u vrtiću;
  • Vaspitač i darovito dete; Aktivno učenje i kreativno mišlјenje darovite dece predškolskog uzrasta;
  • Demonstracija Ogleda i Igara za podsticanje kreativnog mišlјenja, verbalnih sposobnosti.

Realizatori ovog seminara bile su Danijela Obradović i Mira Jovanović.