Realizovana radionica pod nazivom: „Matematički mozaik“

Naučni klub pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac 16.05.2018. godine u okviru manifestacije „Maj mesec matematike“ organizovao je interaktivnu radionicu pod nazivom: „Matematički mozaik“.

Osnovni cilj ove radionice je da se polaznici, učenici osnovnih škola grada Kruševca, ovom prilikom upoznaju sa pojmom četvorouglova, romba i njegovim osobinama na jedan intuitivan način, razvijajući vizuelnu percepciju, finu motoriku, logičko razmišljanje i kombinovanje i da uvide da je matematika igra – kreativna veština na granici umetnosti i nauke.

Realizatori ove radionice su Katarina Perović, prof.matematike i Jasmina Jovanović, prof.razredne nastave.

Učenici su potom pogledali Izložbenu postavku u okviru manifestacije „Maj mesec matematike“ sa interaktivnim radionicama sa temom: „Matematika i priroda“, koje obuhvataju naučna predavanja u korelaciji biologije i matematike sa brojnim ogledima koje učenici osnovnih škola sa teritorije grada mogu da posete do kraja meseca maja.