U Centru za stručno usavršavanje Kruševac održani su "Dani energetske efikasnosti"

Centar za stručno usavršavanje Kruševac je povodom Svetskog dana energetske efikasnosti, u periodu od 05 do 09.03.2018. godine organizovao Manifestaciju "Dani energetske efikasnosti" u saradnji sa Gradskom upravom Kruševac, Školskom upravom Kruševac i školama sa teritorije grada Kruševca, uz podršku Francuskog instituta u Srbiji.

Tokom trajanja manifestacije realizovane su interaktivne radionice, predavanja, projektovan dokumentarni kratki film i postavljena izložba Francuskog instituta u Srbiji „Obnovite energije“. Učešće na manifestaciji uzelo je 360 učenika i 50 nastavnika osnovnih i srednjih škola sa tertorije grada Kruševca.

Učenici su putem projektno orijentisanog predavanja, kroz praktične primere i radionice koje su izvođene od strane njihovih nastavnika učli o tome kako čovek transormiše materiju za svoje osnovne potrebe i o upotrebi materijala za izgradnju energetski efikasnih domova. Posebno je bio izložen eksponat učenika Aleksandra Živkovića, koji je konstruisao maketu energetski efikasnog domaćinstva.

Radionice su realizovali nastavnici: prof. biologije Olivera Kolarić, prof. biologije Biljana Jovanović Popović, prof. fizike Dragana Milićević, prof. biologije Vesna Živković, prof. geografije Lidija Bjelica, prof. biologije Svetlana Laban, prof. razredne nastave Zorica Jovanović, prof. TIO Marina Lazarević, prof. matematike Nevena Đurić uz podršku Radne grupe za ekološko obrazovanje grada Kruševca.