Obuka ekokoordinatora za primenu „Zelenog paketa“

U Centru za stručno usvršavanje Kruševac  18 i 19.11.2017. godine, pod pokroviteljstvom grada Kruševca počela je sa realizacijom obuka ekokoordinatora za primenu „Zelenog paketa“, nastavnog sredstva koje se koristi u obrazovanju učenika za očuvanje životne sredine i održivi razvoj.

"Zeleni paket" je multimedijalni obrazovni komplet namenjen nastavnicima starijih razreda osnovne škole. Primenjuje se u sledećim nastavnim predmetima: biologija, hemija, fizika, čuvari prirode, geografija, informatika, istorija, matematika itd.

Komplet sadrži "Vodic za nastavnike", kolekciju od 35 filmova na dva DVD-a, igru Dilema i CD sa interaktivnim tabelama i video klipovima uz čiju pomoć deca kroz igru efikasno uče.

"Zeleni paket" se bavi pitanjima životne sredine i održivog razvoja i kroz interesantne primere, pokazne vežbe, matematičke zadatke i igre približava deci ove teme.

Teme programa su:

• Upoznavanje sa nastavnim sredstvom „Zeleni paket“;
  • Primena komponenata ─ Vodič za nastavnike, Dilema igre i video materijala u nastavi;
  • Primena komponente ─ interaktivni CD u nastavi;
  • Izrada akcionog plana za primenu „Zelenog paketa“;
  • Primena „Zelenog paketa“ u tematskoj interdisciplinarnoj nastavi.

Realizatorke seminara sa: Albina Holod i Zorica Lazić.