Realizovan "Naučni piknik"

U okviru festivala nauke “Eureka piknik” koji je organizovao 07.10.2017. godine Centar za stručno usavršavanje Kruševac u saradnji sa Astronomskim udruženjem “Eureka”, zapaženo mesto pripalo je Naučnom klub Kruševac. Posetioci festivala, uglavnom učenici kruševačkih škola, imali su priliku da uživaju u zanimljivim predavanjima, eksperimentima, radionicama i izložbama. Svoju planetarnu projekciju imao je i Centar za promociju nauke.

fest

Saradnici Naučnog kluba imali su svoje postavke i radionice iz različitih naučnih oblasti:

• Vladimir Acković, Danijela Marković, Danijela Rajić (radionice iz matematike) sa učenicima OŠ "Jovan Jovanović Zmaj" i OŠ "Dositej Obradović",
  • Uroš Vukadinović (robotika),
  • Olivera Kolarić, Zorica Obradović i Biljana Jovanović (biologija i fizika) sa učenicima iz OŠ "Žabare" i OŠ "Jovan Popović".

Festival nauke “Eureka piknik” podržao je grad Kruševac po osnovu Konkursa za implementaciju Lokalnog akcionog plana za mlade grada Kruševca, a ostali partneri na projektu su Kancelarija sa mlade, Odeljenja za društvene delatnosti i Turistička organizacija grada Kruševca.