Realizovana završna radionica u okviru Projekta: "Sove našeg kraja"

Povodom Svetskog dana zaštite životne sredine u okviru manifestacije: "Prirodi prijatelj budi", u Naučnom klubu pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac 03.06.2017. godine realizovana je Treća završna radionica u okviru Projekta: "Sove našeg kraja".

Cilј projekta je upoznavanje života, staništa, anatomije i ekologije sova našeg kraja kao i izvođenje disekcije sa izradom eksponata. Projekat je u korelaciji sa više predmeta: biologija, ekologija, tehničko i informatičko vaspitanje, ornitologija i engleski jezik.

U okviru Radionica sprovedene su sledeće aktivnosti:

• Kviz – sove našeg kraja
  • Prikaz kratkog filma škole sa Tajvana i analiza pitanja učenika sa Tajvana upućena učenicima sa radionice Sove našeg kraja, snimanje odgovora na pitanja u vidu kratkog filma za prijatelјsku školu (na engleskom jeziku).
  • Prezentacije učenika
  • Evaluacija radionica

Projekat je započet sa jednom tajvanskom školom gde učenici vršnjačkom edukacijom na engleskom jeziku razmenjuju znanje i iskustva.

Realizatori projekta su:

• Olivera Kolarić, profesor biologije