Zatvorena naučno-popularna manifestacija "Maj mesec matematike"

U Naučniom klubu pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac povodom naučno-popularne manifestacije: "Maj mesec matematike", realizovano je niz aktivnosti koje su imale za cilj da se na jedan kreativan i zabavan način učenicima i nastavnica kruševačkih škola približi matematika.

Ovogodišnju manifestaciju 31.05.2017. godine, zatvorile su radionice:

• „Polyomini“ – namenjenu učenicima od III do VII razreda osnovnih škola. Realizatori radionica bile su: Katarina Perović i Jasmina Jovanović.
  • „Matematički modeli“, „Matematički trikovi“ i „Sudoku“ – namenjenu učenicima od III do V razreda osnovnih škola. Realizator ovih radionica bio je Vladimir Acković.

Polaznici radionica bili su učenici osnovnih škola: „Vuk Karadžić“, „Jovan Jovanović Zmaj“, „Jovan Popović“ i „Dragomir Marković“.

Pored radionica učenici su obišli Naučni klub i izložbu slika: "Lica matematike" koja predstavlja 10 velikana koji su kroz istoriju gradili ovu naučnu disciplinu.