Realizovana radionica pod nazivom „Simetrija“

U Naučnom klubu pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac, 24.05.2017.godine realizovana je matematička radionica pod nazivom „Simetrija“. Polaznici, učenici osnovnih škola grada Kruševca, imali su priliku da se upoznaju sa pojmom „simetrija“ na jedan intuitivan način, da razvijaju vizuelnu percepciju, finu motoriku, logičko razmišljanje i kombinovanje, da uvide da je matematika igra – kreativna veština na granici umetnosti i nauke.

Učenici su pokazali veliko interesovanje za ovakav vid učenja. Radionica je organizovana u okviru manifestacije "Maj mesec matematike". Autori i realizatori aktivnosti su nastavnica matematike Katarina Perović i učiteljica Jasmina Jovanović iz osnovne škole "Jovan Jovanović Zmaj".