Realizovana radionica pod nazivom "Geometrija pomoću slamčica"

U Naučnom klubu pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac 19.05.2017. godine organizovana je matematička radionica pod nazivom "Geometrija pomoću slamčica". Radionica je imala za ciljeve vežbanje fine motorike, vežbanje volje i strpljenja, planiranje, timski rad i razumevanje geometrije.

Zadatak učenika bio je da kroz igru, zabavu i na kreativan način nauče kako da naprave različite geometrijske oblike pomoću slamčica.

Realizator ove radionice je Vladimir Acković. Učesnici su bili učenici osnovnih škola sa teritorije grada Kruševca. Ova radionica je organizovana u okviru naučno-popularne manifestacije: „Maj mesec matematike“.

Pored radionice učenici iskoristili priliku da obiđu Naučni klub, upoznaju se sa njegovim sadržajem i Izložbu slika 10 velikana koji su doprineli razvoju matematike: "Lica matematike", koja je otvorena za posete do kraja meseca Maja.