Realizovan seminar sa temom: "Vaspitna uloga nastavnika u formiranju ličnosti deteta i učenika"

U cilju jačanja kompetencija zaposlenih u obrazovno-vaspitnim ustanovama za podršku razvoja ličnosti učenika, Centar za stručno usavršavanje Kruševac 13.05.2017. godine realizovao je seminar pod nazivom "Vaspitna uloga nastavnika u formiranju ličnosti deteta i učenika".

Opšti ciljevi seminara su osposobljavanje nastavnika za vaspitno delovanje na formiranje i razvoj samopouzdanja ličnosti detata i učenika.

Specifični ciljevi su razvijanje komunikacionih veština nastavnika, redukovanjem pasivne i agresivne komunikacije u korist asertivne. Razvijanje sposobnosti nastavnika za dobro slušanje, spoznavanje iskrivljenih uverenja koja utiču na sposobnost nastvnika da deluje vaspitno na učenika, sposobnost da zadobije poverenje učenika...

Realizatori ovog seminara namenjenog širokoj ciljnoj grupi su Smiljana Berar i Vesna Uzelac.