Realizovana Radionica iz Robotike

Naučni klub pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac organizovao je 24.02.2017. godine Radionicu iz Robotike sa ciljem motivisanja mladih da se na jedan zabavan i neposredan način zainteresuju za tehničke nauke posredstvom Lego Mindstorms robota.

Interaktivne Radionice su osmišljene tako da dve grupe učenika sa realizatorima zajednički rade na sklapanju i konstruisanju istog robota, u skladu sa uputstvom, korak po korak. U završnoj fazi robot se povezuje u jednu funkcionalnu celinu. Treća grupa radi odvojeno na sklapanju robota. U ovoj radionici glavni akcenat je stavljen na kreativnost i inovativnost. Učenici i realizatori sami osmišljavaju robota i njegove funkcije, ne oslanjajući se na uputstvo.

Mentor je bila:

• Zorica Filipović, profesor u Prvoj tehničkoj školi Kruševac.

Realizatori radionica bili su:

• Uroš Vukadinović, Visoka tehničko tehnološka škola Kruševac
  • Katarina Glorija Grujić, Tehnički fakultet u Novom Sadu

i učenici III razreda Prve tehničke školе Kruševac, smer mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje:

• Luka Vilimonović,
  • Nikola Rajković i
  • Aleksandar Bojović

Polaznici Radionica su bili nastavnici i učenici OŠ „Jovan Popović“, OŠ „Dragomir Marković“ i OŠ „Dositej Obradović“.