Otvorena Postavka iz Elektromagnetizma pod nazivom: „Da se kosa digne na glavi“

U Naučnom klubu pri Centru za stručno usavršavanje Kruševac u periodu od 20 do 23.12.2016. godine organizuje se Postavka iz Elektromagnetizma pod nazivom: „Da se kosa digne na glavi“. Postavka je prilagođena svima koji slušaju predmet fizika, ili njemu srodne predmete – od šestog razreda osnovne škole do studija.

Postavka iz elektromagnetizma sadrži tri učila:

• Van de Grafov generator - uređaj koji se koristi za dobijanje veoma velikih količina naelektrisanja i vrlo visokih potencijala
  • Teslin transformator – uređaj koji se koristi za dobijanje vrlo visokih napona (par miliona volti)
  • Magnetna tabla - učilo koje sadrži šipkaste magnete i ploču/tablu sa magnetnim opiljcima i matricu sa gvozdenim strelicama/iglama.

Ova aktivnost se organizuje u saradnji sa Centrom za promociju nauke i Društvom fizičara Srbije - Rasinski okrug, a zainteresovani učenici kruševačkih škola i Rasinskog okruga moći će da posete Postavku prema predviđenom rasporedu.

Demonstratori su učenici Aleksa Stanković, Teodora Pavličević, Miloš Moskovljević, Ana Nikolić, Petar Petrašinović i Natalija Marković uz mentorstvo Dunje Popović.